Lakásmegosztás - Társasházi ügyvéd

LAKÁSMEGOSZTÁS ÉS LAKÁSÖSSZEVONÁS

Jogi tanácsadás lakástulajdonosoknak.
Nálunk az előzetes jogi tanácsadás egyedülálló módon díjmentes!

A társasházi ügyvéd

Szakterületünk a társasházi jog. Nagy tapasztalattal rendelkezünk a lakásmegosztás és a lakásösszevonás területén is. Segítünk Önnek is megoldani, a lakásátalakítás jogszerű legyen! Kézben tartjuk és megszervezzük a folyamatot, az elejétől a végéig!

Miért válasszon minket?

Mert mi egyedülálló módon – előzetes jogi tanácsadás keretében – díjmentesen tájékoztatjuk Önt jogi lehetőségeiről, még a tényleges lépések megtétele előtt! Előzetes jogi tanácsadásunk alapján Ön olyan előnyökhöz jut amellyel sikeresen eléri célját! Az ügyvédi munkadíj nálunk kedvező, megfizethető és elérhető. Az egyedileg igénybe vehető. további kedvezményekért keresse munkatársainkat!

Mit kap Ön előzetes jogi tanácsadásunk során?

  • Egyeztetjük Önnel a lakások jogi helyzetét.
  • Áttekintjük társasház alapító okirat, társasház szmsz, szövetkezeti ház alapszabály tartalmát.
  • Tanácsokat adunk a közgyűlés összehívásához.
  • A használati megállapodás létrejöttéhez tanácsot adunk.
  • Tájékoztatjuk Önt az ügyvédi munkadíjról és az eljárás költségeiről.

Keressen most:

Sürgős esetben hívjon minket, azonnal segítünk!

+36-30-238-5812

Küldjön nekünk üzenetet, visszahívjuk Önt!

Visszahívást kérek!


Mit teszünk Önért?

A lakásmegosztás és lakásösszevonás céljából Önnek elegendő hozzánk, a társasházi ügyvédhez fordulnia:

  • A társasház alapító okirat módosítását vállaljuk.
  • Segítünk a közgyűlés összehívásában.
  • Szükség esetén részt is veszünk a közgyűlésen.
  • A földhivatalba is mi megyünk, Önnek nem kell sorban állnia!
  • Geodéta mérnökiroda partnerünk elkészíti a társasház módosított vázrajzát. Így Ön mindent egy kézből intézhet, mert teljes körű szolgáltatást kap tőlünk.
  • Önt szakértelmünk mellett szakmai felelősség-biztosításunk is védi.
  • Szakértői munkánk magas minőségű, kedvező ügyvédi munkadíj mellett!
  • A lakásmegosztás és lakásösszevonás során Önnek is segít a társasházi ügyvéd!

A lakásmegosztás és lakásösszevonás velünk biztonságos!

Forduljon hozzánk:

* Kérjük, hogy a csillaggal jelölt mezőket mindenképp kitölteni szíveskedjen!
Adatvédelmi szabályzat


Szakszerű jogi tanácsokkal látjuk el Önt:

A lakásmegosztás és a lakásösszevonás két legfontosabb kérdése a szomszédok hozzájárulásának beszerzése, továbbá az, hogy a társasház alapító okirat, vagy a szövetkezeti ház alapszabálya módosításra szorul-e. A lakásmegosztás és lakásösszevonás több módon is történhet, az, hogy milyen jogi megoldást választunk erre, az komolyan befolyásolja a lakások eladási árát! Fontos tudnivaló, hogy a lakásmegosztás és lakásösszevonás a földhivatalba is bejelentendő.

Ezekről a témákról alábbi cikkeinkben olvashat fontos tudnivalókat, tippeket:

Szomszédok hozzájárulása a lakásmegosztáshoz

Szomszédok hozzájárulása a lakásmegosztáshoz

Gyakori eset, hogy egy tulajdonos szeretné a társasházi lakásait – vagy üzlethelyiségeit, irodáit – összevonni, és így nagyobb alapterületű lakásra szert tenni. Ez a lakásösszevonás.

Vagy épp ellenkezőleg, a tulajdonos szeretné lakását megosztani és több külön bejáratú lakást kialakítani és azokat értékesíteni. Ez a lakásmegosztás.

A lakásösszevonás, vagy lakásmegosztás rendszerint felújítással, átalakítással, építkezéssel jár.

Az átalakítás és építkezés vonatkozásában két lehetőség van:

Ha az átalakítás nem érinti a közös tulajdon jogi státuszát, de a munka a társasházi közös tulajdont (pl. vezetékek, falak, csatlakozások, stb.) műszakilag érinti, akkor az építkező köteles beszerezni a munkálatokkal közvetlenül érintett tulajdonostársak tulajdoni hányada szerint legalább kétharmadának írásbeli hozzájáruló nyilatkozatát. Az érintettek köre egyedileg változik, a közvetlen szomszédok szinte minden esetben érintettek.

A fentinél egyszerűbb az eset, ha a külön tulajdonban folytatott építkezés nem érinti a közös tulajdont, és nem hat ki az épület központi berendezéseinek műszaki állapotára, akkor a többi tulajdonos hozzájárulására nincs szükség.

A tervezett építkezésről, átalakításról a közös képviselőt tájékoztatnunk kell.

Az építkezéshez való hozzájárulás kérdésének rendezésével azonban sajnos még nem rendeztük a lakásmegosztás, lakásösszevonás kérdését, mivel előfordulhat, hogy a társasház alapító okirat módosítása is szükséges.

További részletekért keresse a társasházi ügyvédet!

Társasház alapító okirat módosítás lakásmegosztás esetén

Társasház alapító okirat módosítás lakásmegosztás esetén

Az építkezéshez való hozzájárulás kérdésének rendezésével azonban sajnos még nem rendeztük a lakásmegosztás, lakásösszevonás kérdését, mivel előfordulhat, hogy a társasház alapító okirat módosítása is szükséges. Ekkor szintén két eset fordulhat elő:

Ha a lakásmegosztás, vagy lakásösszevonás alapján a többi tulajdonostárs alapító okiratban meghatározott tulajdoni hányada változatlan marad, akkor a társasház alapító okiratot a társasház közgyűlése az összes tulajdoni hányad szerinti legalább egyszerű szavazattöbbségű határozatával (50%) módosíthatja. Ha a lakásmegosztás, vagy lakásösszevonás miatt a fentitől eltérően a többi tulajdonostárs tulajdoni hányada változik, akkor a társasház alapító okirat módosítása csak egyhangú (100%) hozzájárulásával lehetséges

Ha mindezen túlestünk, sajnos még mindig van teendőnk, ugyanis a változásokat a földhivatalnak is be kell jelentenünk.

Technikai részletekért kérje útmutatásunkat! Önnek is segít a társasházi ügyvéd!

Lakásmegosztás földhivatali bejelentése

Lakásmegosztás földhivatali bejelentése

Ha a lakásmegosztás, vagy lakásösszevonás miatt a többi tulajdonostárs tulajdoni hányada változik, akkor az alapító okirat módosítása csak egyhangú (100%) hozzájárulásával lehetséges!

Ha mindezen túlestünk, akkor még mindig van teendőnk, ugyanis a változásokat a földhivatalnak is be kell jelentenünk.

Ehhez szükségünk lesz az építési engedélyre, használatbavételi engedélyre, lakásmegosztás esetén az építésügyi hatóság által jóváhagyott vázrajzra, az alapító okirat módosítására és kiegészítő alaprajzra.

Azért fontos mindez, mikor gyakran előfordul, hogy például két összevont lakás nem egy helyrajzi számon áll, a megosztott lakások pedig egy helyrajzi számon állnak és úgy tűnik, hogy nincs semmi baj?

Nincs is baj, egészen addig, amíg például banki finanszírozással kívánjuk megvásárolni az ilyen ingatlanokat, mert számos bank nem ad kölcsönt ilyen ingatlanokra, vagy csak eltérő (nem kedvezőbb) feltételekkel.

Olyan eset is előfordult már, hogy a megosztott lakások egyik tulajdonostársának sikerült bankkölcsönt felvennie, azonban a bank jelzálogjoga az egész lakásra került bejegyzésre- nem csak az adott tulajdoni hányadra, és még sorolhatnánk.

A megosztott lakások használatának rendezésével számos kérdés felmerül – a legfontosabb például az, hogy a megosztott lakások hogyan viselik a közös költséget.

A társasház ugyanis az egész lakás után követelheti a közös költséget, ha valamelyik tulajdonostárs nem fizet, a társasház mindenkin követelheti, utána pedig futhatunk a pénzünk után.

Lakásmegosztás, lakásösszevonás kapcsán keresse a társasházi ügyvédet!

Kérje ajánlatunkat:

Sürgős esetben hívjon minket, azonnal segítünk!

+36-30-238-5812

Küldjön nekünk üzenetet, visszahívjuk Önt!

Visszahívást kérek!


Jogi tanácsadás lakás tulajdonosoknak

További társasházi témák, amelyekben Önnek is segít a társasházi ügyvéd:


Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.