Társasház alapító okirat - Társasház szmsz - Társasházi ügyvéd

TÁRSASHÁZ ALAPÍTÓ OKIRAT ÉS SZMSZ


Jogi tanácsadás a közös képviselet részére.
Nálunk az előzetes jogi tanácsadás egyedülálló módon díjmentes!

A társasházi ügyvéd

Mint társasházi ügyvéd, szakértői vagyunk a társasházi jognak. Nagy tapasztalattal rendelkezünk a társasház alapító okirat, társasház szmsz (szervezeti-működési szabályzat) készítés és módosítás területén is.
Fontos tudnivaló, hogy ha a társasház alapító okirata és a társasház szmsze (szervezeti-működési szabályzat) nem megfelelő, akkor a hatóságok törvényességi felügyeleti eljárást, rosszabb esetben pert indíthatnak a társasház ellen!

Miért válasszon minket?

Mert mi egyedülálló módon – előzetes jogi tanácsadás keretében – díjmentesen tájékoztatjuk Önt jogi lehetőségeiről, még a tényleges lépések megtétele előtt! Előzetes jogi tanácsadásunk alapján Ön olyan előnyökhöz jut amellyel sikeresen eléri célját! Az ügyvédi munkadíj nálunk kedvező, megfizethető és elérhető. Az egyedileg igénybe vehető. további kedvezményekért keresse munkatársainkat!

Mit kap Ön előzetes jogi tanácsadásunk során?

  • Áttekintjük a hatályos társasház alapító okirat, társasház szmsz (szervezeti-működési szabályzat) tartalmát, a társasház használati megállapodását.
  • Egyeztetjük Önnel a társasház alapító okirat, társasház szmsz módosításának célját és menetét.
  • Tanácsokat adunk a közgyűlés összehívásához.
  • Egyeztetjük az írásbeli szavazás megoldási lehetőségeit.
  • Ha törvényességi felügyeleti eljárás, vagy per van folyamatban a társasház ellen, áttekintjük a hatósági és bírósági dokumentációt, és egyeztetjük a megoldást.
  • Javaslatokat teszünk a társasház törvényes működésének érdekében.
  • A használati megállapodás létrejöttéhez tanácsot adunk.
  • Tájékoztatjuk Önt az ügyvédi munkadíjról és az eljárás költségeiről.

Keressen most:

Sürgős esetben hívjon minket, azonnal segítünk!

+36-30-238-5812

Küldjön nekünk üzenetet, visszahívjuk Önt!

Visszahívást kérek!


Mit teszünk önért?

A társasház alapító okirat, társasház szmsz készítése és módosítása céljából Önnek elegendő hozzánk, a társasházi ügyvédhez fordulnia:

  • A társasház alapító okirat elkészítését vállaljuk.
  • A társasház szmsz (szervezet-működési szabályzat) elkészítését is ránk bízhatja.
  • Segítünk a szabályos közgyűlés összehívásában.
  • Szükség esetén részt is veszünk a társasház közgyűlésén.
  • A földhivatalba is mi megyünk, Önnek nem kell sorban állnia.
  • Geodéta mérnökiroda partnerünk elkészíti a társasház vázrajzát és a módosítási rajzot is. Így Ön mindent egy kézből intézhet, mert teljes körű szolgáltatást kap tőlünk.
  • Önt szakértelmünk mellett szakmai felelősségbiztosításunk is védi.
  • Szakértői munkánk magas minőségű, kedvező ügyvédi munkadíj mellett!
  • Folyamatos együttműködés esetére szóló egyedi kedvezményekért forduljon hozzánk!
  • A társasházi ügyvéd Önnek is segít a társasházi képviselet ellátásában!

Forduljon hozzánk:

* Kérjük, hogy a csillaggal jelölt mezőket mindenképp kitölteni szíveskedjen!
Adatvédelmi szabályzat


Szakszerű jogi tanácsokkal látjuk el Önt:

A társasház alapító okirat a társasház alapokmánya, mivel ez rendezi az alapvető tulajdoni viszonyokat, alapvetően egy kötött okiratról van szó. A társasház alapító okiratot ügyvédnek kell ellenjegyeznie. A társasház szmsz a társasház szerveit és ezek működését határozza meg, itt már nagyobb szabadság az egyedi igények kielégítésére. A társasház közös tulajdonban álló területeinek használatát úgynevezett használati megállapodásban is rendezni lehet.

Ezeknek az okiratoknak a tartalmáról alábbi cikkeinkben olvashat fontos tudnivalókat, tippeket:

Társasház alapító okirat készítés és módosítás

Társasház alapító okirat készítés és módosítás

A társasház alapító okirat határozza meg a tulajdonostársak tulajdoni viszonyait. azaz azt, hogy az épület mely része kerül közös és külön tulajdonba.
Amennyiben a tulajdonostársak az épületet át kívánják alakítani, olyan módon, hogy a közös és külön területek megváltoznak a társasház alapító okirat tartalmához képest – abban az esetben a társasház alapító okiratot módosítani kell.
A társasház alapító okirat módosításához minden tulajdonostárs hozzájárulása szükséges, azaz a módosítást minden tulajdonostársnak alá kell írnia. Meghatalmazott természetesen igénybe vehető.
Arra is van lehetőség, hogy a társasház alapító okiratot a társasház közgyűlése egyhangú (100%-os) határozatával módosítsa. Ekkor később a tulajdonostársaknak nem kell aláírniuk a társasház alapító okirat módosítását, hanem a közgyűlés határozata önmagában alkalmas a társasház földhivatali bejegyzésére – amennyiben az pl. ügyvéd által ellenjegyzésre került. Ekkor azonban az ügyvédet már a közgyűlésre is meg kell hívni, mivel utólag nem jegyezheti ellen az ügyvéd a közgyűlési határozatot!
Fontos tudnivaló, hogy a társasház alapító okirat azon rendelkezései, amelyek a tulajdoni viszonyokat rendezik – tehát a közös és külön tulajdoni illetőségek – nem módosíthatók a bíróság által!
Társasházi lakás értékesítésekor főszabály szerint a társasház alapító okiratot nem kell módosítani, azonban az eladó kötelezettsége, hogy a társasház alapító okiratot a vevőnek átadja.
Csak kivételes esetekben van arra lehetőség, hogy a társasház alapító okirat módosításához ne kelljen minden tulajdonostársnak hozzájárulnia.

Az előzetes jogi tanácsadás díjmentes! Tudjon meg többet, keresse a társasházi ügyvédet!

Társasház szmsz készítés és módosítás

Társasház szmsz készítés és módosítás

A társasházban a társasház szmsz (szervezeti-működési szabályzat) nagyon fontos dokumentum, mert a szervezeti-működési szabályzat határozza meg a társasház működésének kereteit:

  • a külön tulajdon (pl.: lakás, üzlethelyiség) használatát;
  • a lakásban nem mérhető közüzemi szolgáltatások díjának elszámolását és megfizetését;
  • a közös költség viselését;
  • a költség-hátralékok megfizetését;
  • a felújítási alap képzése esetén az alap felhasználását;
  • a házirendet, azaz a közös tulajdon használatának szabályait;
  • a közgyűlés hatáskörét és eljárását;
    a közös képviselet hatáskörét és feladatait, az elszámolás ellenőrzését, azaz a számvizsgáló bizottság, vagy a közösség ellenőrzési jogkörét.

Hét lakás esetén kötelező a társasház szmsz készítése. Ennek az a következménye, hogy a társasház szervezetére és működésre a polgári törvénykönyv közös tulajdonra vonatkozó szabályai helyett a társasházi törvény rendelkezései vonatkoznak.

A közös képviseletnek a társasház szmsz-t és a közgyűlési határozatokat őriznie kell, továbbá a tulajdonostársak kérésére betekintést kell biztosítania, illetve díj ellenében másolatot.

Társasház szmsz-el kapcsolatos kérdéssel forduljon a társasházi ügyvédhez!

Használati megállapodás készítés és módosítás

Használati megállapodás készítés és módosítás - Társasházi ügyvéd

A használati megállapodás arra szolgál, hogy szabályozza a társasház közös területeinek használatát.
Társasházi közös tulajdonban álló területeknek számíthatnak például a lépcsőház, az udvar, kert, a felszíni gépkocsibeállók, garázsok, a tetőtér, pince.
A közös területek használata több módon is rendezhető. Egyrészt rendelkezhet róla a társasház alapító okirat, a társasház szmsz (szervezeti-működési szabályzat), a házirend, de köthető használati megállapodás és egyszerű többséggel közgyűlési határozat is hozható.
A közgyűlés dönthet úgy is, hogy egyes közös területeket egy tulajdonostárs kizárólagos használatába adja. Ebben az esetben arra is van lehetőség, hogy a kizárólagos használatba adott terület fenntartási költségeit az a tulajdonostárs viselje, aki az adott területet kizárólagosan használja. Az ilyen tulajdonostárs azonban használati díj fizetésére nem kötelezhető. Egyező akarattal azonban van lehetőség használati díjban valló megállapodásra is.

Külön esetkört képez az a legfeljebb 6 lakásos társasház, amelynek nincs társasház szmsz-e, és emiatt a társasházi törvény helyett a polgári törvénykönyv rendelkezései alkalmazandók. Ebben az esetben nincs közgyűlés, a tulajdonostársak formátlan gyűlésen, egyszerű szótöbbséggel dönthetnek a közös területek használatának szabályozásáról. Az egyik legfontosabb különbség ebben az esetben az, hogy a kizárólagos használatért a tulajdonostárs többlethasználati díj fizetésére kötelezhető, sőt a bíróságnak arra is van lehetősége, hogy a többlethasználati díjat ítéletével állapítsa meg.

A társasházi közös területeinek használatában segít a társasházi ügyvéd!

Kérje ajánlatunkat:

Sürgős esetben hívjon minket, azonnal segítünk!

+36-30-238-5812

Küldjön nekünk üzenetet, visszahívjuk Önt!

Visszahívást kérek!


Jogi tanácsadás a közös képviseletnek

További társasházi képviseleti témák, amelyekben Önnek is segít a társasházi ügyvéd:


Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.